top of page

Adam Jarosz – dr, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i sekretarz naukowy Copernicus Graduate School.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach dotyczących samorządu miejskiego, koncepcji governance i partycypacji społecznej na szczeblu lokalnym, a także historii i współczesności Niemiec, stosunków polsko-niemieckich, transformacji ustrojowej po 1989 roku, obszarach przygranicznych oraz pozycji prezydenta w systemie politycznym III RP. Prywatnie pasjonuje się sportem i podróżami.

Katarzyna Kryszczuk - absolwentka biotechnologii na Politechnice Gdańskiej i Politechnice Warszawskiej, doktorantka w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Jej specjalność to badanie dyfuzji za pomocą technik mikroskopii konfokalnej, w szczególności we wnętrzu żywych organizmów (m. in. bakterii). Wiceprzewodnicząca Rady Samorządu Doktorantów PAN oraz Członek Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, trener wydawnictwa Elsevier. Miłośniczka wypraw górskich i jazdy na rolkach.

prof. dr hab. inż. Andrzej Kraśniewski: przewodniczący Komisji ds. Kształcenia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej; pełnomocnik Rektora PW ds. wdrażania Procesu Bolońskiego i studiów doktoranckich; Sekretarz Generalny Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (od 1999 r.); członek Zespołu Ekspertów Bolońskich (do grudnia 2013 r.); członek zespołu opracowującego „Strategię rozwoju szkolnictwa wyższego 2010-2020: projekt środowiskowy”; współtwórca projektu Krajowych Ram Kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego; członek rady Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji; laureat indywidualnej nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego I stopnia za wdrożenie i upowszechnienie nowatorskich rozwiązań podnoszących standardy kształcenia na studiach doktoranckich i ich promocję na forum międzynarodowym; członek ciał nadzorujących (Steering Committee, Advisory Board) realizację projektów koordynowanych przez European University Association; autor ok. 140 publikacji w dziedzinie inżynierii komputerowej oraz ok. 55 prac – opublikowanych w większości w wydawnictwach zagranicznych - dotyczących szkolnictwa wyższego, w tym kształcenia inżynierów.

prof. dr hab. Jerzy Górniak: Przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki. Twórca Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ. Profesor w dziedzinie nauk społecznych specjalizujący się w zakresie metod badań społecznych, metodologii ewaluacji i analizy polityk publicznych, socjologii gospodarki i organizacji oraz statystycznej analizie danych.

Ukończył studia magisterskie z zakresu ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz socjologii (Uniwersytet Jagielloński). Swoje kształcenie kontynuował w wiodących ośrodkach naukowych, takich jak Hertford College (Oxford University), Interuniversity Consortium for Political and Social Research (University of Michigan) oraz University of Cologne.

Giancarlo Palena urodził się w Atessie (Włochy) w 1995 r. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat u Mo Mario Stefano Pietrodarchi. Brał udział w kursach mistrzowskich we Włoszech i poza granicami kraju, prowadzonych m.in. przez J. Shishkina, M. Bieletica, O. Murray’a, G. Draugsvalla, C. Chiacchiaretty i V. Vasovica. Od roku akademickiego 2017/2018 kontynuuje studia magisterskie na Wydziale Instrumentalnym warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Prof. Klaudiusza Barana. Jest zwycięzcą wielu włoskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych. W czerwcu 2016 r. otrzymał Medal Przewodniczącego Włoskiej Izby Deputowanych w uznaniu talentu i liczne zwycięstwa w międzynarodowych konkursach. We wrześniu 2014 r. został wytypowany przez IAC (Italian Accordion Culture) do reprezentowania Włoch na 67th CIA World Cup w Salzburgu w Austrii. W maju 2015 r. został uznany najlepszym włoskim kandydatem do reprezentowania kraju na 68th CIA World Cup, w Turku w Finlandii. Wielokrotnie występował w Teatrze „San Carlo” w Neapolu, Teatrze „Orfeo” w Taranto, Teatrze „Fenaroli” w Lanciano, Teatrze „Gobetti” w Turynie, Teatrze „Noccolini” we Florencji, Sali Koncertowej Konserwatorium „Santa Cecilia” w Rzymie, m Royal Academy of Music w Londynie, Pałacu Potestii w Salò, Akademii Muzycznej w Pescarze, Uniwersytecie w Viterbo, Domu Muzyki w Parmie, Muzeach Watykańskich (wystawa „Gregoriano Profano”), Muzeach „Pietro Canonica” i „Napoleońskim” w Rzymie, w Instytutach Kultury Włoskiej w Istambule i Dublinie. Ma na swoim koncie liczne koncerty zarówno w Polsce i we Włoszech, jak i za granicą (Austria, Belgia, Finlandia, Niemcy, Anglia, Irlandia, Portugalia, Serbia i Tucja) jako solista, kameralista – występuje w duetach, triach i kwintetach.

Zespół z Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie - Gala  PRODOK i PROPAN

Karolina Gutowska naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, pod kierunkiem mgr Krystyny Rychlickiej. W roku 2013 została studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształci się w klasie dr hab. prof. UMFC Jana Staniendy.

Jest uczestniczką i laureatką wielu konkursów solowych, jak i kameralnych. Zdobyła m.in. V miejsce na  III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. rodziny Grobliczów w Krakowie (2010), a z kwartetem smyczkowym I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi (2013) i I miejsce na III Turnieju Kameralnym w 3 odsłonach w Bydgoszczy (2015). W lutym 2016 r. reprezentowała swoją uczelnię podczas ogólnopolskiego etapu przesłuchań o stypendium Yamahy w Akademii Muzycznej w Poznaniu i otrzymała tam wyróżnienie specjalne jury. W kwietniu tego samego roku, również w Poznaniu, razem z kwartetem smyczkowym złożonym ze studentek Uniwersytetu Muzycznego brała udział w jednym z koncertów podczas VII. Edycji festiwalu muzyki kameralnej Q'arto Mondi organizowanego przez Meccore String Quartet.

Mariacarla Vicinanza urodzona w 1997 roku w Messinie w Sycylii. Rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 12 lat. Obecnie kończy edukację w Konserwatorium Arcangelo Corelli w Messinie. Od 2013 roku uczestniczyła we wszystkich projektach orkiestry swojego Konserwatorium. W przeciągu lat nauki brała udział w kursach mistrzowskich Franco Mezzena (w 2013 i 2015 roku) a także Stefana Milenkovich'a (w 2017). W 2014 roku ukończyła klasę 8 londyńskiego ABRSM z maksymalnym wynikiem. W sierpniu 2017 roku była koncertmistrzem w Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestrze w Lanciano prowadzonej przez Giuseppe Ratti. Mariacarla należy do Narodowej Orkiestry Włoskich Konserwatoriów oraz Sycylijskiej Młodzieżowej Orkiestry, które zagrały wiele koncertów pod batutą Riccardo Scilipoti, Salvatore Percacciolo, Alberto Maniaci, Nicola Piovani a także Allesandro Cadario na arenie w Weronie. Aktualnie studiuje w klasie profesora Tadeusza Gadziny w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach projektu Erasmus+.

Natalia Gidlewska (urodzona w Warszawie w 1994 roku). W wieku sześciu lat zaczęła grę skrzypcach w klasie prof. Magdaleny Specjał którą kontynuowała w klasie prof. Anny Borowskiej. W 2011 roku zaczęła naukę gry na altówce w klasie prof. Alfreda Dahlena i rok później zdobyła pierwszą nagrodę na ogólnopolskim konkursie w Skierniewicach. W 2012 roku wygrała konkurs w Szczecinie a w 2014 jako członek kwintetu była laureatką drugiej nagrody na ogólnopolskich przesłuchaniach CEA. W 2014 roku zdobyła również drugą nagrodę na ogólnopolskim konkursie altówkowym w Gdańsku. Wraz z zespołem folkowym zdobyła drugą nagrodę na Festiwalu Nowa Tradycja. Występowała jako solistka z orkiestrą szkoły drugiego stopnia im. Józefa Elsnera. Od 2015 roku jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Piotra Reicherta i dr. ad Katarzyny Budnik- Gałązki. Jako muzyk orkiestrowy wystepowała w orkiestrze Sinfonia Varsovia, I'Culture Orchestra i Młodej Polskiej Filharmonii. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, m.in. w Łańcucie i w Nowym Sączu.

Omi Osmolińska urodzona 7 września 1993 w Łodzi w rodzinie o tradycji artystycznej. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, od 2009 w klasie talentów, uczennica klasy wiolonczeli: dr Roberta Fendera, mgr Arkadiusza Płaziuka. W 2015 roku ukończyła studia licencjackie w klasie prof. Stanisława Firleja w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obecnie studentka V roku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Bauera. Swoje umiejętności doskonaliła również biorąc udział w rozmaitych kursach oraz spotkaniach mistrzowskich, m.in. podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie czy Europejskich Warsztatów Muzycznych w Kołobrzegu u wybitnych profesorów wiolonczeli z Polski i zagranicy, takich jak Andrzej Orkisz (Polska), Claus Reichart (Niemcy), Roberto Trainini (Włochy), Ole Eirik Ree (Norwegia), Michael Flaksman (USA, Niemcy). Chętnie angażuje się w projekty artystyczne związane z muzyką poważną, ale także muzyką rozrywkową (np. nagranie płyty z Jakubem Herfortem, zwycięzcą IX edycji programu “Mam Talent”) oraz filmem - występując m.in. jako epizodystka w izraelskim filmie “Past Life” (reż. Avi Nesher) czy amerykańskim “Music, War & Love” (reż. Martha Coolidge). W latach 2008-2011 jako członek orkiestry Łódzkie Smyczki oraz od 2012 roku Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej, jako jej koncertmistrz, koncertowała w kraju i za granicą (Włochy, Austria, Czechy, USA, Francja, Niemcy). Współpracuje stale z artystami Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2014 wiolonczelistka kwartetu smyczkowego Antidotum założonego przez artystki Filharmonii Łódzkiej. Gra na XVIII-wiecznej niemieckiej wiolonczeli - dawnej własności koncertmistrza Opery Berlińskiej, smyczkiem współczesnym autorstwa Marcina Siwca z serii De Luxe, należącym wcześniej do prof. Andrzej Bauera.

Maja Dereń ur. 1996r. we Wrocławiu. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie mgr Czesława Kurtoka. Obecnie kształci się na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. zw. Andrzeja Mysińskiego. Stypendystka Prezydenta miasta Wrocław. Współpracowała z takimi zespołami jak m.in. Polsko-Niemiecka Młoda Filharmonia, Santander Orchestra, Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze", Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Promni", Zespół Centrum Kultury Wilanów, Heroes Orchestra.

bottom of page